Podczas wizyty w Wydziale Inżynierii Miejskiej dowiedzieliśmy się, że nie można przedkładać zadowolenia 150 biegaczy Biegu Wielkiej Wyspy nad zyski ze sprzedaży biletów do ZOO. Również tego, że zamknięta dla ruchu ul. Kopernika jest otwierana po zapełnieniu parkingu podziemnego przy Hali Stulecia oraz tego, że jest przyzwolenie na parkujące nielegalnie na zakazie oraz ścieżce rowerowej samochody (?nic na to nie poradzimy - wie pan jacy są ludzie?). W związku z powyższym zostaliśmy zmuszeni do zmiany trasy naszego biegu. Start odbędzie się o godzinie 1200 w Parku Dąbskim, a meta - bez zmian - na trawiastym stadionie koło strzelnicy na terenie AWF-u. Na zakończeniu nie będzie planowanych pokazów sportowych szkół z terenu naszej dzielnicy, ponieważ żadna placówka nie wyraziła zainteresowania tym tematem (ad vocem listu do redakcji ze strony 6).

 

Do organizacji biegu przyłączył się sklep Hewea z pętli tramwajowej przy ul. Olszewskiego. Zasili naszą imprezę finansowo oraz wesprze nas produktami spożywczymi dla startujących. 

Szczegóły trasy można poznać wchodząc na stronę daa.pl/bww_trasa. Zapraszamy również na fanpejdż Biegu na portalu Facebook, gdzie można przeczytać aktualności dotyczące imprezy. 

Na dzień zamknięcia wydania gazety zapisało się 136 uczestników. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do zapisywania się. Musimy pokazać siłę biegaczy, aby w przyszłym roku nasz interes był równie ważny jak interes miejskich spółek. Zapisać można się bezpośrednio z fanpejdża lub na stronie zapisy.naszawielkawyspa.pl.

Puchary dla triumfatorów biegu, ufundowane przez Radę Osiedla, zostały zamówione u wrocławskiej artystki Pauliny Matusik. Studiuje ona obecnie na Wydziale Ceramiki i Szkła Wrocławskiej ASP.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
295432