Głównymi animatorami imprezy byli sprawdzeni Partnerzy - ODT Światowid, Szkoła Podstawowa nr 91 i Przedszkole nr 6, przy dużym wsparciu Rad Rodziców i Rady Osiedla. Fachowy nadzór nad punktami programu sprawował Pan Kleks we własnej osobie (w tej roli dyrektor SP 91 pan Zbigniew Borowski), w towarzystwie asystentki.

 

 

 

Pogoda na tegorocznym festynie płatała figle, ale i tak świętowaliśmy Dzień Dziecka pełną parą! (fot. Adam Buczma)

Jak robić wielkie bańki mydlane instruował dzieciaki Radek Woroch, a Pracownia Plastyczna pod chmurką także nie miała powodów do narzekała na brak zainteresowania. Na festynie można było przeistoczyć się w gniewnego tygrysa (?) lub połasować jak Kubuś Puchatek (o zasoby pysznych ciast zadbały Rady Rodziców). (fot. Adam Buczma)

 

(fot. Adam Buczma)

 

Wszyscy wiemy, że nie ma udanego festynu bez szaleństw w dmuchanym zamku, czy próby chwycenia byka za rogi, ale okazja  wydojenia krowy też była dla niektórych niezłą przygodą! (fot. Adam Buczma)

 

Na scenie rzecz jasna trwały występy artystyczne, a brylowali tu młodsi i starsi, jak i zakręceni grą na gitarze akustycznej (sekcja gitary z ODT Światowid) oraz w tańcu!

(fot. Michał Wiśniewski)

 

Nie obyło się bez konkursów z nagrodami jak również bez dużej zadymy (pokaz wypału ceramiki metodą raku), ale Policja wcale nie przyjechała do nas interweniować. Pozwalała dzieciakom buszować w radiowozie. (fot. Adam Buczma)

 

Podglądaliśmy fachowy instruktarz obchodzenia się z wojskowym sprzętem. Ku uciesze najmłodszych festyn odwiedzili Strażnicy na koniach jak i Strażacy, a dzieciaki zaglądały wszędzie gdzie się dało. (fot. Adam Buczma)

 

Zaprezentowali się młodzi karatecy z Dolnośląskiej Akademii Karate, jak i utalentowani szermierze z  SP 91. Zresztą duch sportu panował też i na bieżni, a nad wszelkimi rywalizacjami czuwała stosowna komisja grona pedagogicznego. (fot. Michał Wiśniewski)

Bawiliśmy się także ucząc - jak udzielić pierwszej pomocy i podziwiając jak mądre i kochane są psy pomagające ratownikom wodnym. Wśród wielu stoisk swój punkt z atrakcjami prowadzili także skauci. Dzieci bawiły się wspaniale, a my dziękujemy w ich imieniu Organizatorom, Partnerom i Sponsorom. 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
282786