Kapelusze stały się symbolem wrocławskich seniorów

 

Już niebawem Harcerze Związku Harcerstwa Polskiego działający na Wielkiej Wyspie i Wojnowie włączą się w akcję sprzątania wałów. Inicjatorem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W sobotę, 26 września, zapraszają do współpracy tych, którym stan terenów nad Odrą nie jest obojętny.

W sobotę 26 września o godz. 9 wszyscy spotkają się na terenie Harcerskiego Ośrodka Wodnego "Stanica" leżącego przy ul. Kożuchowskiej 13, skąd pobiorą worki i rękawiczki dostarczone przez Urząd Marszałkowski. W planach jest posprzątanie najbliższej okolicy Ośrodka oraz całej długości wału znajdującego się między Stanicą a Mostem Zwierzynieckim.

Pracy będzie dużo, tereny znajdujące się za ZOO są częstym celem spacerów i pikników, jednak nie zawsze ich użytkownicy pamiętają o dbaniu o porządek. W podzięce za wykonane zadanie, na wszystkich sprzątających czeka drobny poczęstunek, który będzie przygotowany na terenie HOW "Stanica". Przy tej okazji odbędzie się też apel symbolicznie rozpoczynający nowy rok harcerski. Początek podsumowania, wraz z losowaniem nagród, ogniskiem, wspólnymi zabawami planowane jest między 13.00 a 14.00, kiedy już wszyscy wrócą na Stanicę.

Nie jest to pierwsza akcja, w czasie której harcerze zadbają o stan terenów nad Odrą. Do tej pory współpracowali w tej kwestii z Radą Osiedla, która potwierdziła swoją pomoc i tym razem.

Działanie wiąże się z inicjatywą podjętą przez instruktora HOW Stanica, który złożył wniosek o utworzenie ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego przy brzegu zatoczki znajdującej się w sprzątanej okolicy. Projekt został dopuszczony do głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego pod numerem 170.

W sprzątanie zaangażowały się dwa duże środowiska - Wrocławski Związek Drużyn "Stanica", który swoje zbiórki organizuje na terenie wcześniej wspomnianego ośrodka oraz Szczep Harcerski "Tam i z powrotem", którego spotkania odbywają się głównie na terenie osiedla Wojnów. Warto wspomnieć, że instruktorzy i wychowawcy z "Tam i z powrotem" i "Stanicy" starają się o utworzenie nowego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego na terenie Wielkiej Wyspy i bliskich okolic.

Wszystkich zainteresowanych akcją zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można też przyjść na teren HOW ?Stanica? 26 września o 9.00 i wesprzeć harcerzy własną parą rąk.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
295438