Lemon Bucket Orkestra

 

Ośrodek Działań Twórczych Światowid zaprasza wrocławian na swoje 50. urodziny! Na plenerowej scenie zagrają wrocławski Obierek oraz goście z Toronto czyli Balkan-Klezmer-Gypsy-Party-Punk-Super-Band Lemon Bucket Orkestra. Zobaczymy także wystawę fotografii ilustrujących działalność Ośrodka oraz będziemy świadkami widowiskowego wypału ceramicznej rzeźby Światowida. Happening poprowadzi Rytis Konstantinavicius, autor rzeźby, artysta współpracujący od kilku lat z Ośrodkiem, rekordzista GUINNESSA jako twórca największego ceramicznego naczynia świata!

 OBIEREK

Wrocławski neofolkowy zespół koncertuje od dwóch lat. Grupa szuka inspiracji zarówno w polskiej muzyce ludowej jak i ogólnoświatowym folku, tworząc swój styl poprzez ciekawe połączenie tradycyjnego folkowego dźwięku, etnicznych rytmów oraz nowoczesnego elektronicznego brzmienia.

Taka mieszanka spotyka się z żywiołowym przyjęciem publiczności na koncertach. Liderem zespołu jest gitarzysta Marek Kapłon

LEMON BUCKET ORKESTRA czyli Balkan-Klezmer-Gypsy-Party-Punk-Super-Band są najlepszym przykładem, że wielokulturowość  wprowadza na scenie nową  jakość. Grupa powstała w 2010 roku w Toronto jako uliczny kwartet, dziś gromadzi kilkunastu znakomitych  muzyków (pochodzących z wielu zakątków świata -  Ukrainy, Francji, Meksyku, Indii, Irlandii, Holandii, czy Portugalii), współtworząc  niezwykłą mieszankę kulturowo-etniczną. Zespół czerpie całymi garściami z ludowej muzycznej tradycji Europy Wschodniej i Bałkanów,  prezentując kipiące energią plenerowe  widowiska niejednokrotnie porywające widzów do spontanicznego tańca.

RYTIS KONSTANTINAVICIUS ceramiką artystyczną zajmuje się już 30 lat, ale też intensywnie uprawia malarstwo i projektowanie wnętrz. Prawie w każdym większym mieście w Polsce znajdziemy jego realizacje. Artysta jest uczestnikiem wielu międzynarodowych sympozjów ceramicznych i malarskich, wystaw zbiorowych jak i indywidualnych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzeach w kraju i za granicą. Twórca należy do Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa, Grupy Decentrystów w Polsce oraz  Grupy "LDK" Kompania Litewskich Artystów. Rytis Konstantinavicius w 2014 roku został także rekordzistą GUINNESSA, wykonując największe ceramiczne naczynie świata.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
295427