fot. D. Janus

 

Na trzecią wystawę grupy twórców skupionych w Pracowni Rzeźby Ceramicznej prowadzonej przez Rytisa Konstantinavičiusa Ośrodek Działań Twórczych Światowid zaprasza do Galerii Impart. 

Każda z prezentowanych na wystawie rzeźb jest indywidualną wypowiedzią artystyczną o wielkiej różnorodności.

Potencjał projektowy świadczy nie tylko o nieprzeciętnej wrażliwości autorów, ale także o ich ogromnej potrzebie prowadzenia dialogu ze sztuką. Każdy z z nich, używając ?języka ceramicznego? kreuje tu osobistą opowieść.

 

Taką opowieścią jest też sygnująca wystawę ceramiczna rzeźba Światowida autorstwa Rytisa Konstantinavičiusa. To opowieść, odwołująca się do słowiańskich przekazów, ale też świetnie obrazująca przesłanie działań ośrodka: Światowid - wszystkie strony kultury. Przekornie to jedyny, nieobecny na wystawie eksponat. Posiadający atrybuty wszelkich sztuk posąg, posadowiony na postumencie przy wejściu do ODT Światowid można zobaczyć jedynie, odwiedzając siedzibę ośrodka osobiście!

Wystawa prac uczestników zajęć w Pracowni Rzeźby Ceramicznej ODT Światowid czynna jest do 18 grudnia 2015 w Galerii Impart na ul. Mazowieckiej 17. Autorzy rzeźb: Arleta Butewicz, Elżbieta Horbacewicz, Elżbieta Jen, Alina Lorczyk, Andrzej Lorczyk, Agata Maskiewicz, Magdalena Mazurek, Bogumiła Medyńska, Joanna Owczarek, Katarzyna Stawecka, Agnieszka Szczepaniak, Dorota Ślepowron-Korwin, Rytis Konstantinavičius ? rzeźba ceramiczna, malarstwo i opieka artystyczna.

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
295441