Za nami udany i radosny festyn, który zorganizowano dla mieszkańców osiedla Biskupin na Wielkiej Wyspie wraz z końcem roku szkolnego i początkiem wakacji (26.06.2016). Pogoda, mimo pochmurnego poranka i przelotnego deszczu, dopisała, a atmosfera zabawy była przednia.

Największą radością cieszyli się najmłodsi. Pokazy sztuki cyrkowej, bańki mydlane, chodzenie na szczudłach, po linii, to tylko nieliczne pokazy przygotowane przez artystę cyrkowego młodego pokolenia, Łukasza Witkowskiego. Również trener osiedlowy, Bartłomiej Oniszczuk, zagwarantował mnóstwo dobrej zabawy przy konkursach sportowych, nie tylko dla najmłodszych. Konkurs taneczny i malowanie kredkami także cieszyły się zainteresowaniem. Do tego muzyka serwowana przez DJ w tle, dobra kiełbaska czy kaszanka z pieczywem zasponsorowana przez HEWEA, to miłe rozpoczęcie wakacji.

Jak wynika z relacji mieszkańców, ?warto takie wydarzenia organizować cyklicznie", ?najlepiej na zakończenie roku szkolengo i koniec wakacji", bo to przede wszystkim ?dobra zabawa", dużo ?ciekawych atrakcji", a także możliwość integracji. Nie ulega wątpliwości, że wydarzenia tego typu, organizowane dla społeczności lokalnej sprzyjają budowaniu i wzmacnianiu relacji sąsiedzkich oraz poczucia wspólnotowości. Dzień Biskupina, podczas którego odbył się festyn osiedlowy to dzień szczególny, takie małe święto dla mieszkańców osiedla, społeczności lokalnej.

W dużej mierze przedsięwzięcie wsparła Rada Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, ale także Piekarnia Biskupin i okoliczne apteki. Festyn osiedlowy został zorganizowany głównie przez Inicjatywę WrObywatel i Europejskie Stowarzyszenie Ekologów - organizacje skupione w Forum Obywatelskim Wielkiej Wyspy oraz radnych osiedla Biskupin.

 

Fotografie: inicjatywa WrObywatel

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
343855