Weekendowe comiesięczne spotkania w Pracowni Grafiki to oferta szczególnie kierowana _do osób, które z grafiką artystyczną nie miały jeszcze za wiele do czynienia. Stwarzają nowicjuszom okazję do zmierzenia się z wybraną techniką graficzną w praktyce. Zachęceni mogą kontynuować swoją nowo odkrytą pasję na zajęciach stałych (raz w tygodniu). Warsztaty te obejmują naukę przygotowania matryc drukujących i uzyskania z nich odbitek graficznych w różnych technikach zarówno wklęsłodrukowych, jak i druku wypukłego. Są prowadzone w małych ok. 5 osobowych grupach, zostały także dostosowane do poziomu zaawansowania i wieku uczestników.

Pracownia Grafiki ODT Światowid to nie tylko miejsce odbywania się artystycznych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale także ostoja pracy twórczej gospodyni Pracowni ? Marty Lech. Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a jej prace coraz częściej nagradzane są w prestiżowych, międzynarodowych konkursach. Graficzka_ w tym roku została_ uhonorowana nagrodą główną 4 Międzynarodowego Triennale Grafiki i Rysunku w Bangkoku (Tajlandia) za grafikę p.t. ?03.08.? (na ten konkurs napłynęło 2315 prac 940 artystów z 56 krajów!). W minionym roku Marta Lech otrzymała nagrody Stowarzyszenia Artystów Bułgarskich dla młodego artysty _oraz International Foundation ?St. St. Cyril and Metodii? na VII Międzynarodowym Triennale Grafiki - Sofia 2014 (Bułgaria). Doceniono ją także w Chorwacji, przyznając nagrodę Grand Prix _na Splitgraphic International Graphic Art Biennial (2013 r.).

Warsztaty dla dzieci (wiek 8+), młodzieży i dorosłych: 11-12 kwietnia 2015 r. godz. 10.00-14.00, wstęp 15 zł, obowiązują zapisy po nr. tel. 71-322-13-55.

 

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
278859