W dniach 4 - 10 maja 2015 na terenie osiedla akademickiego przy ulicy Wittiga po raz kolejny odbędą się Juwenalia Politechniki Wrocławskiej organizowane przez Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej. Studenci z całego Wrocławia oraz okolic przyjadą, aby hucznie obchodzić swoje święto. Z tego powodu chcielibyśmy przekazać kilka ważnych informacji dotyczących harmonogramu tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Cztery żywioły, pięć zmysłów, jeden Smok, setki Artystów tworzących na żywo... i niesamowity most. Most Bartoszowicki, jak i potencjał mieszkańców Psiego Pola i Bartoszowic, warte są odkrycia! 

20 czerwca 2015 r. artystycznie przeobrażony Most Bartoszowicki połączy Psie Pole ze Śródmieściem, dzięki czemu dzielnica ta symbolicznie zintegruje się z kulturą miasta, a projekt stworzy okazję do odczarowania miejsc uchodzących dotąd za peryferia. Most stanie się sceną, na której pokażemy nasze możliwości i bogactwo inicjatyw. Realizowany przez 6 miesięcy projekt zintegruje lokalną społeczność bez względu na wiek, światopogląd , sprawność, grupę społeczną. A w finale, 20 i 21 czerwca, Most Bartoszowicki przeobrazi się w Smoka Strachotę z lokalnej legendy. Każdy, kto pokona lęk przed gadem i zdecyduje się wejść na most, będzie miał niepowtarzalną szansę, by stać się jego symbolicznym pogromcą. Jeśli chcesz poczuć smak zwycięstwa, wejdź do paszczy Smoka! Na moście, niczym w smoczym brzuchu, znajdziesz się w niezwykłej, interaktywnej galerii. Uwierz: ta wizyta zaspokoi i pobudzi wszystkie Twoje zmysły. Poznasz nowe smaki, nieznane zapachy, nasycisz wzrok kolorem, usłyszysz głos, poczujesz pod palcami fakturę jego skóry... Staniesz się Artystą, tworząc na żywo niepowtarzalne graffiti, wprawisz smoka w ruch, napiszesz własną alternatywną legendę... 

Czytaj więcej...

28 kwietnia 2015 r. godz. 18.30, wstęp 8 zł/ z kartą seniora 5 zł

Ten koncert_ oczaruje na pewno nie tylko wytrawnych melomanów, ale i amatorów. W programie znalazły się bowiem powszechnie znane dzieła najwybitniejszych twórców, jak m.in. Habanera z opery Carmen G. Bizeta, Walc kwiatów z Dziadka do orzechów P. Czajkowskiego, czy Marsz Turecki z Sonaty fortepianowej A- dur W.A. Mozarta, _które do dziś nie utraciły przecież ani krzty ze swej popularności i niewątpliwego uroku. Usłyszymy je w mistrzowskim wykonaniu KWARTETU SMYCZKOWEGO PAKAMERA.

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
334147