Kapelusze stały się symbolem wrocławskich seniorów

 

Już niebawem Harcerze Związku Harcerstwa Polskiego działający na Wielkiej Wyspie i Wojnowie włączą się w akcję sprzątania wałów. Inicjatorem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W sobotę, 26 września, zapraszają do współpracy tych, którym stan terenów nad Odrą nie jest obojętny.

W sobotę 26 września o godz. 9 wszyscy spotkają się na terenie Harcerskiego Ośrodka Wodnego "Stanica" leżącego przy ul. Kożuchowskiej 13, skąd pobiorą worki i rękawiczki dostarczone przez Urząd Marszałkowski. W planach jest posprzątanie najbliższej okolicy Ośrodka oraz całej długości wału znajdującego się między Stanicą a Mostem Zwierzynieckim.

Czytaj więcej...

Przez pół dnia pogoda straszyła nadchodzącym deszczem, ale do końca wieczoru z nieba nie spadła ani jedna kropla. Nic nie zakłóciło więc przygotowań plenerowego koncertu, ani celebrowania Święta Wrocławia w towarzystwie Zdolnych, grających na Sępolnie. Publiczność nie do końca ufała aurze, więc ławki zapełniały się powoli, ale wejście na scenę prowadzącego koncert Piotra Bartysia z Radia Ram (jest ze Zdolnym Wrocławiem od pierwszej edycji imprezy) dodało obecnym pewności, że wszystko musi pójść dobrze!

 Koncert rozpoczęła K.O.BRA - najnowszy projekt pianisty Piotra Rachonia i perkusisty Marcina Raka. Podstawą muzyczną działania tego duetu jest improwizacja, a główną zasadą otwartość - do udziału w Zdolnym Wrocławiu zaprosili więc trębacza Adama Milwiw Barona i kontrabasistę Bartłomieja Chojnackiego. Niezmierzona wyobraźnia muzyczna Piotra Rachonia w tym projekcie zainspirowała się też muzyką klasyczną. W granych utworach jego autorstwa mogliśmy usłyszeć niebanalne groove?owe podziały rytmiczne, czy bogatą harmonię, ale ciekawe kto ze słuchaczy w niektórych aranżacjach rozpoznał dzieła Jana Sebastiana Bacha?

Czytaj więcej...

Praca w NWW

Poznaj aktualne oferty pracy i wolontariatu.

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
334145